Lapteviečiai

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradinis Apie mus Spaudoje Lietuvos delegacijos vizitas į Jakutską

Lietuvos delegacijos vizitas į Jakutską

El. paštas Spausdinti

 

Rugsėjo 7-12 dienomis Jakutijoje (Sacha Respublikoje) lankėsi Lietuvos delegacija. Joje buvo - LR Seimo narys, pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų pirmininkas prof. Arimantas Dumčius, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Birutė Burauskaitė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos valdybos pirmininkas Vytas Miliauskas, Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistai, kitų suinteresuotų institucijų atstovai, verslininkai bei delegacijos siela tapusi Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Rasa Juzukonytė. Delegacijai vadovavo Laptevų jūros tremtinių brolijos "Lapteviečiai" pirmininkas Jonas Markauskas. Kelionės tikslas - susitikti su Jakutijos lietuvių bendruomene, užmegzti glaudesnius kultūrinius ir ekonominius ryšius, suteikti reikamos informacijos norintiems grįžti į Lietuvą tėvynainiams, kartu prisiminti 1941 m. Juodojo birželio tragediją ir pagerbti jo aukas.

 

Iškilmingame posėdyje, skirtame represijų aukoms atminti bei lietuvių ir jakutų tremtinių tarpusavio pagalbai ir paramai, gausiai dalyvavo Jakutijos lietuvių bendruomenė, Čiurapčinsko rajono jakutų tremtiniai, Jakutijos įvairaus visuomeninio ir tarnybinio lygio atstovai: Socialinių reikalų ministerijos, Tautybių departamento, visuomeninių organizacijų ir kultūros asociacijų, žiniasklaidos atstovai, mokslininkai, kraštotyrininkai...(Arimantas Dumčius, Jakutijoje paminėtas trėmimo 70-metis, "Tremtinys" Nr.38, 2012-10-12).

Delegacijos sudėtyje taip pat buvo: laptevietė, Vilniaus kooperacijos kolegijos direktoriaus pavaduotoja Rita Vipartienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tremtinių ir politinių kalinių grįžimo programos kooerdinatorė  Rima Petronėlė Gudelytė  ir išorinių ryšių specialistė Daiva Siurblytė-Juškienė, verslininkas, AB "Šiaurės miestelis" direktorius Simas Ramutis Petrikis.

Informaciją parengė Rita Vipartienė.

Plačiau - V.Miliausko straipsnyje: http://www.llks.lt/Varpo%20straipsniai/pasiilgau-lietuviskos-kalbos.html