Lapteviečiai

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradinis Apie mus Spaudoje
Spauda, vaizdas, garsas

Dokumentinis filmas SUGRĮŽIMAS

El. paštas Spausdinti

Siūlome pasižiūrėti P. Abukevičiaus ir V. Damaševičiaus 1980 m. dokumentinį filmą "Sugrįžimas" apie 1989 m. ekspedicijas į Igarką ir prie Laptevų jūros:

 

Gedulo ir Vilties dienos minėjimo epizodai

El. paštas Spausdinti

Reportažas LRT Panoramoje apie Gedulo ir Vilties dienos minėjimą prie tremtinių žeminukės jurtos yra čia (2019-06-15 nuo 05:30 minutės).

Iškilmingo LR Seimo posėdžio, skirto Gedulo ir Vilties dienai paminėti, vaizdo įrašas yra čia (pro. Arimanto Dumčiaus kalba nuo 16:55 minutės).

 

Jakutai saugo lietuvių istorijos atminimą

El. paštas Spausdinti

2019-02-16 15min.lt rašo apie lietuvio Karolio Mieliausko kelionę motociklu atšiauriais Jakutijos keliais. Malonu pamatyti ir lapteviečių padovanotas knygas Jakutijos muziejuje.

Skaitykite: „The Coldest Ride" tremtinių keliais: jakutai saugo lietuvių atminimą.

 

Pagarbos medalis tiesos puoselėtojams

El. paštas Spausdinti

2018-06-21 Bernardinai.lt  paskelbė Jono Markausko straipsnį apie Dalios Grinkevičiūtės atminimo ir pagarbos medaliais apdovanotus žmones. Skaitykite: „Pagarbos medalis tiesos puoselėtojams".

2018-06-18 BNS Spaudos centras straipsnis „Kovojantiems už tiesą - Dalios Grinkevičiūtės atminties ir pagarbos medaliai"

 

Lenos upes ledonesis

El. paštas Spausdinti

Lenos upės ledonešis - neįtikėtinas šiandieną mums, o mūsų tėvams ir seneliams lietuviams tremtinimas prie Laptevų jūros nuo 1942 metų  daug kartų matytas vaizdas... Fimas yra čia.

 


Puslapis 1 iš 4